„Dialog zamiast kar” Zofii Aleksandry Żuczkowskej to kolejna pozycja na rodzicielskiej liście. Na liście dla wychowawców. Dla nauczycieli, babć, dziadków. Na pierwszym miejscu jednak dla przyszłych rodziców. Uczymy się szkole rodzenia jak zapewnić noworodkom komfort fizyczny, jak najlepiej uczestniczyć w porodzie, a potem? Potem często działamy „na czuja”. Książka ta pomoże nam tę wiedzę pogłębić, bez moralizowania, za to z czułością i zrozumieniem.

„Dialog bez kar’ pomaga spojrzeć na rodzicielstwo jak na wartościową, dobra drogę i uczulić na kwestie, który pojawiają się, wcześniej czy później w każdej rodzinie, poznać „język serca”.

Czas dla nas, zainteresowanie i świadomość uczuć – składowe elementy naszych relacji, rozwoju i wzrastania, tak czasem trudne do uzyskania, autorka ukazuje w codziennych rodzinnych sytuacjach.

Autorka, certyfikowana trenerka NVC (Porozumienie bez Przemocy) pokazuje dlaczego we wspólnym byciu z dzieckiem ważne jest nie jego „wychowywanie” a towarzyszeniu mu w jego podróży do dorosłości.

Do każdego z rozdziałów dołącza, krótkie ćwiczenia – pytania sprawiające, że możemy zastosować podane rady w odniesieniu do naszych osobistych potrzeb i sytuacji rodzicielskich. Co jeszcze zachęca do przeczytania tej pozycji? Jest bardzo konkretna: omawia kwestie dyscypliny i struktur, empatycznego kontaktu, mediacji i negocjacji z dziećmi, nagród i ich często zgubnego efektu, podpowiada jak doceniać dziecko.

Dodatkowo, jest też bardzo nastawiona na potrzeby rodzica. To sprawia, że jest moim numerem jeden. Nie sposób dbać o innych nie zaspokajając swoich potrzeb i nie dbając o siebie Pozycja ta uczy jak mówić o uczuciach w sposób nie raniący innych, podkreśla, że warto nich mówić i je oswajać.

Polecam z całego serducha.

Karolina

Karolina Krawczyk

Karolina Krawczyk

Coaching rodzicielski i kobiecy

Pomogę Ci odnaleźć się w Twoich życiowych rolach i czerpać z nich zasłużoną satysfakcję. Na Twoich warunkach.