Działanie

To dwie kolejne kluczowe fazy zmian w Twoim życiu. Jeżeli masz trochę doświadczeń za sobą, wiesz, że nie każda zmiana jest udana, co więcej, nie każda zmiana ma szansę być udaną, bo odpadamy już na początku fazy działania.

Zaczynamy coś robić, z całym entuzjazmem i przekonaniem a po chwili okazuje się, że coś się rozsypuje, blaknie, nie działa po prostu. Dlatego faza działania jest poprzedzona fazą kontemplacji, gdzie rysujemy różne scenariusze, ogarniamy co się sprawdzało i kiedy, a co jest prostą drogą do fiaska. W trakcie działania zmieniamy nasz świat, nawyki, prace, wychodzimy z nałogów, współuzależnień, realizujemy marzenia i cele. Małymi krokami pędzimy ku celowi, widzimy efekty swoich działań, zaniechań, z jednej strony czujemy wiatr w żaglach, ale tez i opór materii, czytaj naszych nawyków, środowiska. Przeczytałam ostatnio świetne zdanie: ”Traktuj oznaki oporu jako naturalne sygnały przejścia…”

Działanie często daje efekty, które są widoczne w dłuższej perspektywie, które są po prostu odroczone w czasie, dlatego podtrzymanie jest tak istotną fazą, która powiązałam z działaniem. Co jest największym zagrożeniem dla naszych zmian? Często my sami. Powrót do starych nawyków, brak działania wg planu. Zniechęcenie dopada nas, gdy jesteśmy zmęczeni, w emocjonalnym dołku, skoro wiemy jednak jak to działa to możemy też zabezpieczyć się przed wpadkami- przygotować na tę okazję telefon do przyjaciela, do specjalisty, opracować plan nr 12342, który ogarnie nam tę sytuację.
A jak nie ogarnie? To nic. Wprowadzenie zmian podobno trwa od 5 miesięcy do kilku lat. Jak wtopiłaś, to wstań i kontynuuj to co robiłaś do tej pory, skoro nie było sukcesu to na pewno była lekcja:) Powodzenia

Karolina Krawczyk

Karolina Krawczyk

Coaching rodzicielski i kobiecy

Pomogę Ci odnaleźć się w Twoich życiowych rolach i czerpać z nich zasłużoną satysfakcję. Na Twoich warunkach.